fbpx

MASSAGES

My name is Petr Kovář and I am a masseur, dornist and bowenist. In my work with clients I use the so-called Quantum Touch, which can speed up the healing processes in the body and soul.

I always try my best to tune into the client and intuitively combine various massage techniques to maximize the benefit.

Time and hour must be booked individually

TYPES OF MASSAGES

Relaxační masáž těla

Je vhodná pro každého, kdo potřebuje uvolnit tělo a odbourat následky stresu. Její exkluzivita a velká žádanost u klientů je způsobena nejen použitím speciálních „havajských“ hmatů a očistného rituálu v závěru, ale i tím, že je přizpůsobována momentálnímu tělesnému a psychickému stavu klienta – pokaždé Vás může čekat něco jiného. Podporuje krevní oběh, lymfatický systém ‐ tím i vylučování toxinů z organismu a jeho rychlejší regeneraci. Dodává novou energii a sílu ke kvalitnímu prožívání vašeho života.

Délka masáže Cena
30 min – záda
400 Kč
60 min – záda + hýždě + ruce
800 Kč
90 min – záda + hýždě + ruce + nohy zezadu
1 180 Kč
120 min ‐ tělo z obou stran
1 580 Kč

Havajská masáž LOMI LOMI

Havajská masáž je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních „havajských“ technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení, mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Vznikla na Havajských ostrovech a je velice stará. Bývala svatým rituálem, který trval 4 a více dní, praktikovala se pouze mezi vrchností a bylo velice důležité, kdo byl terapeutem. „Lomi – lomi“ se dá volně přeložit jako „milující ruce“.

Je označována za PERLU mezi ostatními terapiemi.

Délka masáže Cena
60 min – nohy + záda + šíje
900 Kč
90 min – nohy + záda + šíje + dekolt + obličej
1 300 Kč

Antistresová havajská masáž hlavy a dekoltu

Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede Vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Masáž hlavy je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je  člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Masáž obličeje má nejblahodárnější a maximálně relaxační účinky, především na centrální nervovou soustavu. Vzhledem k tomu, že na obličeji je ohromné množství nervových receptorů, ovlivňuje masáž obličeje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Délka masáže Cena
30 min – hlava a dekolt
400 Kč

Horké lávové kameny

Je doporučována každému, kdo touží obnovit své síly, ale protože se řadí mezi tepelné terapie, měli by se jí vyvarovat lidé s hypersensitivitou na teplo, kardiaci a těhotné ženy, jinak jsou kontraindikace stejné, jako u jiných masáží.

„Hoʹokalakupua pohaku“ aneb „Magic hot stones“, je terapie praktikovaná odpradávna na Havajských ostrovech a v  ČR ji od r. 2003 vyučuje p. Michal Kučera. Základy této masážní terapie spočívají v použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými lávovými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Délka masáže Cena
60 min – záda + hýždě + nohy zezadu
900 Kč
90 min – záda + hýždě + ruce + nohy z obou stran
1 300 Kč
120 min – tělo z obou stran + dekolt a obličej
1 700 Kč

Bowenova masáž

Myofasciální technika dle Toma Bowena, je dynamická převratná metoda uvolňující svaly, pojivovou tkáň  a aktivující samoléčebné schopnosti těla. Je to jeden z nejzázračnějších objevů, který je používán již více, než čtyřicet let a pomohl tisícům pacientů po celém světě vyléčit různé zdravotní problémy. Bowenova metoda patří mezi tzv. měkké techniky a ošetření se skládá ze sérií unikátních hmatů přes definované body lidského těla, kdy se mezi jednotlivé série vkládají asi dvouminutové pauzy, aby tělo mělo čas „zpracovat“ informace z proběhlé stimulace.

V případě některých tělesných disbalancí je velice vhodná kombinace s Dornovou metodou.

Délka masáže Cena
60 min
800 Kč

Dornova metoda Plus

Pro každého, kdo má nějakou, nejen tělesnou, potíž a opravdově se rozhodl vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou, nabízíme pomoc formou Dornovy metody Plus. Dornova metoda Plus je poctivá manuální technika, která šetrně, za aktivní spolupráce klienta, navrací klouby a obratle do jejich původních správných pozic a vyrovnává celkovou statiku těla. Plus proto, že je rozšířena o prvky, které řeší další posuny a vybočení, které původní Dornovka neřešila. U nás v ČR tuto velice komplexní techniku učí a garantuje Zuzana Prouzová‐Lehrmann a Jozef Púry.

Délka masáže Cena
60 min
800 Kč

Breussova masáž v angličtině

Jde o jemnou, energetickou masáž zad v oblasti páteře, která pomáhá uvolnit tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž díky obsahovým látkám třezalky tečkované pomáhá tělu regenerovat meziobratlové ploténky a tím se  řeší široké spektrum zdravotních potíží. Každý obratel totiž souvisí s určitou částí těla a odpovídá určitému druhu psychické zátěže, a když se obratle srovnají na své místo, často se následně srovná psychika a odezní zdravotní potíže. Smyslem Breussovy masáže je pomocí specifických hmatů a díky třezalkovému oleji co nejvíce prokrvit tkáň okolo páteře, pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, aby se k ploténkám dostalo co nejvíce synoviální tekutiny. Ploténky se tak regenerují a páteř může nadále bezchybně plnit svoji funkci.

Délka masáže Cena
30 min
400 Kč
60 min
800 Kč

Relaxační masáž chodidel

Relaxační masáž chodidel je technika, při níž se prsty, nebo speciálním nástrojem tlakem masírují reflexní plošky na chodidlech,  čímž dojde k hlubokému uvolnění a povzbuzení samoléčících schopnosti těla. Zároveň dodává životní energii a zklidňuje mysl. Relaxační masáž chodidel je bezpečná a přirozená metoda, která pomáhá tělu s aktuálními zdravotními problémy, ale působí i preventivně, protože například při neobvyklé vyšší bolestivosti nějakého bodu se dá zjistit počínající nerovnováha v odpovídajícím orgánu.

Vhodné kombinovat s další masáží (+ Breussova masáž, celkově za 800,‐).

Délka masáže Cena
30 min
400 Kč

Masážní terapie Awakening (MTA)

MTA je pro většinu lidí velice silným zážitkem. Jedná se o silně relaxační olejovou masáž celého těla. Použitím speciálních poloh prstů, tlaku a pohybu na různých bodech a částech těla klienta se aktivují dráhy, které působí na neurální systém člověka. Díky jeho aktivaci jsou postupně aktivována energetická centra a rozpohybována naše tvořivá životní síla, přičemž se mohou probudit programy v hlavě, neprožité uložené emoce a vzpomínky či traumata, která ovlivňují naše zdraví a rovnováhu v životě. Při této terapii je důležité společné naladění se na záměr, který pak vložíme do procesu masáže. Před i po masáži je podán speciální čaj podporující relaxaci a detoxikaci organismu. Po terapii může, ale nemusí následovat krátké sdílení prožitého.

Délka masáže Cena
90 až 120 min
1 400 Kč

Dětská masáž

Dětská masáž je smysluplnou masáží. Děti po ní budou odolnější vůči nemocem, škodlivým vlivům okolního prostředí a stanou se klidnější. Fyziologicky se stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což má vliv na rozvoj všech tkání a činnost orgánů. V souvislosti se stimulací krevního oběhu se zlepšuje podpora dýchání, celý organismus je dobře okysličován, podporuje se rozvoj hrudníku a správné držení těla. Masáže jsou určeny dětem od 8‐17 let a jsou prováděny velmi jemnou technikou s přihlédnutím k věku a potřebám dítěte.

Délka masáže Cena
30 min
400 Kč

Baňkování

Baňkování je velice stará metoda léčby. První zmínky pocházejí z Mezopotámie, asi 4000 let př.n.l. Podstatou této léčby je přikládání nádobek různých tvarů, materiálů a velikostí na přesně vybrané body  či oblasti těla pacienta. Z nádobek se různým způsobem vysaje vzduch a následkem toho v nich vznikne podtlak, jehož intenzita se určuje podle toho, jakého účinku je třeba dosáhnout vzhledem k potížím klienta.

Délka masáže Cena
30 min
400 Kč

Zábaly / Termoterapie

Termoterapie se řadí mezi tradiční lázeňské procedury. Účinky tepla a chladu (pozitivní a negativní termoterapie) lidstvo už od pradávna používá k tlumení bolesti, léčbě řady onemocnění a také k posílení imunitního systému. U nás na Samsaře si můžete dopřát hned několik druhů pozitivní termoterapie. Z celotělových ‐ parní a finskou saunu, z místně aplikovaných ‐ rašelinový a parafínový zábal nebo zábal ze včelího vosku. Také se k nim řadí masáž horkými lávovými kameny. Z negativní termoterapie si můžete dopřát pouze zchlazení studenou vodou po sauně.

Délka masáže Cena
Rašelinový zábal – 30 min
350 Kč
Parafínový zábal – 30 min
400 Kč
Zábal ze včelího vosku – 30 min
450 Kč

Do not hesitate to contact us, we will do the best for you

RESERVATION

or

REFERENCE

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

–Michaela Procházková

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

–Michaela Procházková

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

–Michaela Procházková