fbpx

O nás

Vážení naši hosté,

vítáme vás na Statku Samsara, penzionu rodinného typu, který se nachází na Klepačově u Blanska nedaleko chráněné krajinné oblasti Moravský kras. V roce 2010 jsme získali 6 ha pozemků, pastvin a sadů se starým hospodářským stavením, které se podařilo po 5 letech rozsáhlou rekonstrukcí přeměnit na stávající Statek Samsara. Při rekonstrukci jsme se snažili postupovat citlivě, nezničit dobrý duch místa a používat klasické a přírodní stavební materiály. Vzhledem k tomu, že sami velmi rádi cestujeme a věnujeme se horským sportům, pokusili jsme se našemu penzionu vtisknout ráz horské chaty a některé z našich suvenýrů našly své místo na Samsaře. Postupně jsme zvelebovali okolí, budovali dětské hřiště a posezení u ohniště. Pastviny osídlily naše zvířata. Za ohradou se prohání  lamy, kozy, ovce a náš maskot, prasátko Růžena.

V současné době můžeme nabídnout klidné a pohodlné ubytování pro 28 lidí, kvalitní kuchyni postavenou na prvotřídních surovinách a wellness oázu, kde můžete relaxovat po náročné firemní akci, sportovním výkonu nebo jen tak lenošit a užívat si klidu a pohody. Také náš masér sídlící ve stylové masérně je připraven vám poskytnout své služby. Součástí penzionu je velký sál vhodný pro větší akce, svatby, přednášky ale také slouží jako sportovní zázemí. Velmi populární jsou víkendy s jogou nebo dámské víkendy spojené s cvičením. V podkroví se nachází menší sál s barem a přilehlou terasou se samostatným přístupem velmi vhodný pro akce v soukromí s nádherným výhledem do údolí.

Okolní Moravský kras známý propastí Macocha, Punkevními jeskyněmi a dalšími přírodními divy je vyjímečným územím velmi vhodným pro různé sportovní aktivity počínaje turistikou, cyklistikou až po skálolezení a speleologii. Vzhledem k tomu, že zde žijeme a sportujeme, jsme připraveni vám poradit případně zorganizovat různá dobrodružství.

A věřte nám, večerní pohoda u zapáleného krbu se sklenkou vína nebo v létě posezení na terase při západu slunce ve společnosti řemeslného piva Richard je velmi příjemný zážitek.

Prostě přijeďte nás navštívit, budeme se o vás starat.

Tým Statku Samsara

Neváhejte nás kontaktovat, uděláme pro Vás to nejlepší

REZERVACE

nebo